Вітаю Вас, Гость! Реєстрація

Шпаргалка

Четвер, 25 Квітня 2024

22.      Основні канали надходження грошових коштів і платежів за напрямками діяльності підприємства

Рух грошових коштів — надходження і вибуття грошових коштів та їх еквівалентів. При цьому переміщення грошей з каси у банк чи навпаки або розміщення тимчасово вільних коштів на депозитних рахунках до грошових потоків не включаються.

Операційна діяльність — основна діяльність підприємства, а також інші види діяльності, які не є інвестиційною чи фінансовою діяльністю. Грошові потоки від

операційної діяльності включають

•        надходження коштів від продажу готової продукції, товарів., робіт, послуг;

•        в надходження коштів від здавання майна в оренду;

•        витрати на оплату сировини, товарів, робіт, послуг' та інші витрати операційної діяльності (електроенергія, опалення, водопостачання, послуги зв'язку тощо);

•        витрати за розрахунками з персоналом;

•        в сплата відсотків за користування кредитами;

•        сплата податків, зборів тощо.

Інвестиційна діяльність — придбання та реалізація необоротних активів, а також тих фінансових інвестицій, які не є складовою еквівалентів грошових коштів, тобто інвестиційна діяльність — це вкладення фінансових коштів з метою отримання доходу, Грошові потоки від інвестиційної діяльності включають:

•        надходження грошей від реалізації корпоративних прав (акції, частки в капіталі інших підприємств) та боргових зобов’язань інших підприємств, необоротних активів, майнових комплексів, від отримання дивідендів, від повернення раніше наданих позик тощо;

•        видаток коштів внаслідок придбання корпоративних прав, боргових зобов'язань, необоротних активів, майнових комплексів, від надання позик тощо.

Фінансова діяльність — це діяльність, яка приводить до змін розміру і складу власного і а позикового капіталу підприємства. Іншими словами фінансова діяльність — це діяльність п залучення грошових коштів у результаті фінансових операцій, Грошові потоки від фінансової діяльності включають:

•          надходження грошових коштів від продажу власних акцій та боргових зобов’язань (облігацій), векселів, надходження внесків до статутного фонду, отримання банк.кредитів

а видаток коштів внаслідок викупу власних акцій, часток у статутному фонді, облігацій, повернення кредитів, сплати дивідендів тощо.

За міжнародним стандартом пропонуються два методи визначення обсягу руху грошових коштів: прямий та непрямий, За прямим методом з облікових документів, рахунків і регістрів беруться обороти за всіма основним и статтям и надходжень та вибуття грошових коштів. Різ нищ між цими оборотам и показує достатність чи недостатність коштів для діяльності підприємства.

П(С)БО 4 передбачено переважне використання більш простого непрямого методу, що грунтується на максимальному використанні вже підготовлених показників балансу та Звіту про фінансові результати і мінімальній потребі в підготовці даних з первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку.   /

За цим методом чистий рух грошових коштів від операційної діяльності є коригуванням всієї суми прибутку (збитку) підприємства за звітний період до оподаткування на зміни на початок і кінець звітного періоду - залишків виробничих запасів, дебіторської і кредиторської заборгованості, що утворилася за операціями операційної діяльності доходів і витрат майбутніх періодів, резерву (забезпечення) майбутніх витрат і платежів, а також на обороти негрошових статей (амортизація необоротних активів, курсові різ ниці)та інших статей фінансової звітності, пов’язаних з рухом коштів від інвестиційної та фінансової діяльності. Не-грошові операції до звіту не включаються.

Негрошові операції — це операції, що не потребують використання коштів і їх еквівалентів. Прикладами негрошових операцій є:

в бартерні операції;

•          придбання активів шляхом емісії акцій;

•          збільшення активів на умовах фінансової оренди і т. д.

Генерування грошових коштів полягає у. продажу активів і зменшенні інвестиційну необоротні активи. Однак зменшення інвестицій у необоротні активи може, завдавати з битків підприємству в довгостроковому плані.


повернутись до списку питань

 повернутись до списку предметів