Вітаю Вас, Гость! Реєстрація

Шпаргалка

Середа, 17 Квітня 2024
  1. Аналіз грошових коштів непрямим методом


 

Для подолання недоліку прямого метода у фінансовому аналізі використовується непрямий метод, сутність якого полягає в перетворенні чистого прибутку' у величину грошових коштів.

При непрямому методі фінансовий результат перетворюється у величину грошових коштів від поточної діяльності за певний періодза допомогою коригувальних процедур,

На першому етапі коригування виявляють відповідність між фінансовим результатом і власними оборотними коштами. Для цього усувають вплив на фінансовий результат:

1.        операцій нарахування амортизації;

2.        операцій, пов’язаних із вибуттям об’єктів довгострокових активів.

На другому етапі з’ясовують відповідність зміни власного оборотного капіталу і грошових коштів.

На третьому етапі проводять додаткові коригувальні процедури, що пов’язані з використанням чистого прибутку (штрафи, що сплачуються з чистого прибутку, дивіденди, виплати за фондом споживання тощо).

Здійснення перспективного аналізу грошових потоків з водиться до обчислення можливих джерел надходження та втрачання грошових коштів і виконується в кілька етапів.

На першому етапі розраховується обсяг можливих грошових надходжень. Виходячи з того, що основним джерелом надходжень грошових коштів є реалізація продукції яка поділяється на продаж товару готівкою і в кредит, за допомогою балансового методу розраховується величина грошових надходжень і зміна дебіторської заборгованості.


 

ДЗп+Vр = ДЗк + ГН,

де ДЗп, ДЗк  дебіторська заборгованість на початок і кінець періоду;

- виручка від реалізації;

ГН - грошові надходження.

На другому етапі розраховується обсяг витрачання грошових коштів. Основним його складовим елементом є погашення кредиторської заборгованості.

До інших напрямків використання грошових коштів відносять заробітну плату, адміністративні та інші постійні і змінні витрати . а також капітальне вкладення, сплату податків, дивідендів.

На третьому етапі через порівняння грошових надходжень і виплат, що прогнозуються, розраховується чистий грошовий потік.

На четвертому етапі розраховується сукупна потреба в короткостроковому фінансування. Сутність етапу полягає у визначенні розміру короткострокового банківського кредиту на плановий період, необхідного для забезпечення прогнозованого грошового потоку.

Важливим фрагментом аналізу руху грошових потоків є оцінка ануїтетів. Ануїтет являє собою окремий випадок грошового потоку, а саме: потік односпрямованих платежів з однаковим и інтервалами між послідовними платежами протягом певної кількості років.


 


 

повернутись до списку питань

 повернутись до списку предметів