Вітаю Вас, Гость! Реєстрація

Шпаргалка

Субота, 20 Квітня 2024

34.. Послідовність аналізу основних показників ділової активності підприємства

Основні показники ділової активності аналізуються в такій послідовності:

- розраховуються сам і показники;

- показники порівнюються в динаміці;

- робляться аналітичні висновки.

Коефіцієнт загальної оберненості капіталу відображає швидкість обороту (кількість оборотів за період) загального капіталу підприємства. Його зростання означає прискорення кругообігу засобів підприємства або зростання цін (у випадках пониження рентабельності фірми та рентабельності необоротних активів).

Коефіцієнт оберненості мобільних засобів показує швидкість обороту всіх мобільних (як матеріальних, так і нематеріальних) засобів підприємства. Зростання цього показника характеризується позитивно, якщо він збігається із зростанням коефіцієнта оберненості матеріальних оборотних засобів, і негативно якщо Какі] зменшується.

Коефіцієнт оберненості матеріальних оборотних коштів відображає число оборотів запасів і затрат господарюючого суб’єкта за аналізований період. Зниження цього коефіцієнта свідчить про відносне збільшення виробничих запасів, незавершеного виробництва або про зниження по поту на готову продукцію (у випадку зменшення оберненості готової продукції).

Коефіцієнт оберненості готової продукції відображає швидкість обороту готової продукції. Його зростання свідчить про підвищення попиту на продукцію підприємства, а зниження — збільшення залишків готової продукції у зв’язку із зниженням попиту.

Коефіцієнт оберненості дебіторської та кредиторської заборгованості свідчать про розширення або зниження комерційного кредиту, що надає підприємство (ДЗ) або надається підприємству (КЗ). Зростання коефіцієнта оберненості дебіторської заборгованості означає збільшення швидкості сплати заборгованості підприємству, зменшення продажу в кредит. Зниження цього показника означає збільшення обсягу кредиту, що надає підприємство, тобто зростання купівлі продукції в кредит покупцями. Зростання коефіцієнта оберненості кредиторської заборгованості підприємства свідчить про підвищення швидкості сплати заборгованості підприємства, а зниження — про зростання купівлі продукції в кредит.

Середій термін обороту дебіторської заборгованості характеризує середній термін її погашення. Позитивно оцінюється зниження цього коефіцієнта.

Середній термін обороту кредиторської заборгованості відображає середній термін повернення боргів підприємства.

Фондовіддача основних засобів та інших позаоборотних активів характеризує ефективність використання необоротних активів. Оцінюється позитивно зростання цього показника, тобго збільшення величини продажу, що припадає на одиницю вартості засобів.

Коефіцієнт оберненості власного капіталу відображає швидкість обороту власного капіталу, тобто його активність. Різке зростання цього показника говорить про підвищення рівня продажу. Суттєве його зниження свідчить про тенденцію до без дії частини власних коштів.

Наявність продукції підприємства, що поставляється на експорт, та збільшення її частки у динаміці позитивно характеризує активність діяльності даного господарюючого суб’єкта


 


 

повернутись до списку питань


 

 повернутись до списку предметів