Вітаю Вас, Гость! Реєстрація

Шпаргалка

П`ятниця, 19 Квітня 2024

15. Склад поточних зобов'язань та їх подання у балансі

Поточні зобов'язання відображаються в балансі за сумою погашення. Сума погашення

-  недисконтована сума грошових коштів або їх еквівалентів, яка, як очікується, буде сплачена при погашенні зобов’язання в процесі звичайної діяльності підприємства,

У статті "Короткострокові кредити банків'- (рядок 500) відображається сума поточних зобов’язань підприємства перед банкам иза отриманими від них позиками

У статті "Поточна заборгованість за довгостроковими зобов'язаннями" (рядок 510) показується сума довгострокових зобов'язань, яка підлягає погашенню протягом .дванадцяти місяців з дати балансу.

У статті "Векселі видані" (рядок 520) показується сума заборгованості, на яку підприємство видало векселі на забезпечення поставок (робіт, послуг) постачальників, підрядчиків га інших кредиторів.

У статті "Кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги" (рядок 530) показується сума заборгованості постачальникам і підрядчикам за матеріальні цінності, виконані роботи та отримані послуги (крім заборгованості, забезпеченої векселями).

У статті "Поточні зобов'язання за одержаними авансами" (рядок 540) відображається сума авансів, одержаних від інших осіб у рахунок наступних поставок продукції, виконання робіт (послуг).

У статті "Поточні зобов'язання із розрахунків з бюджетом" (рядок 550) показується заборгованість підприємства за усіма видами платежів до бюджету, включаючи податки з працівників підприємства.

У статті "Поточні зобов’язання з позабюджетних платежів" (рядок 560) показується заборгованість за внесками до позабюджетних фондів, передбачених чинним законодавством.

У статті "Поточні зобов’язання зі страхування" (рядок 570) відображається сума заборгованості за відрахуваннями до пенсійного фонду, на соціальне страхування, страхування майна підприємства та індивідуальне страхування його працівників.

У статті "Поточні зобов’язання за розрахунками з оплати праці" (рядок 580) відображається заборгованість підприємства з оплати праці, включаючи депоновану щробітну плату.

У статті "Поточні зобов'язання за розрахунками з учасниками" (рядок 590) відображається заборгованість підприємства його учасникам (засновникам), пов'язана з розподілом прибутку (дивіденди тощо) і формуванням статутного капіталу.

У статті "Поточні зобов'язання із внутрішніх розрахунків" (рядок 600) відображається заборгованість підприємства пов'язаним сторонам та кредиторська заборгованість з внутрішньовідомчих розрахунків.

У статті "Інші поточні зобов’язання" (рядок 610) відображаються суми зобов’язань, які не можуть бути включеними до інших статей, наведених у розділі "Поточні зобов’язання" (визнані пені, штрафи, плата у суди тощо). У цій статті наводиться, зокрема, сальдо субрахунку 644 "Податковий кредит" і сума валової заборгованості замовникам за будівельними контрактами.

У примітках до фінансової звітності щодо зобов'язань наводиться така інформація (наведе ні пункти П (С )БО 11):

a.         сума та строки погашення зобов’язання, яке було виключене із складу поточних зобов'язань відповідно до п.8 цього ПСБО з обґрунтуванням причин цього

b.         перелік і суми зобов’язань, що включені до статей балансу "Інші довгострокові зобов'язання", "Інші поточні зобов'язання";

c.         підприємство щодо кожного виду забезпечень наводить таку інформацію;

d.   цільове призначення, причини невизначеності та очікуваний строк погашення;

е.    залишок забезпечення на початок і кінець звітного періоду;

f     збільшення забезпечення протягом звітного періоду внаслідок створення забезпечення  

      або додаткових відрахувань;

g.   сума забезпечення 5 що використана протягом звітного періоду;

h    невикористана сумазабезпечення, що сторнована у звітному періоді;

і.   сума очікуваного відшкод. витрат іншою стороною, що врахована при оцінці забезпечення.

За кожним видом непередбачених зобов’язань наводиться така інформація:

-           стислий опис зобов'язання та його сума;

-           невизначеність щодо сум и або строку погашення;

-           сума очікуваного погашення зобов’язання іншою стороною


повернутись до списку питань

 повернутись до списку предметів