Вітаю Вас, Гость! Реєстрація

Шпаргалка

П`ятниця, 26 Квітня 2024
  1. Пасив балансу. Характеристика його розділів і статей


 

Пасив Балансу складається з п’яти розділів:

I.  Власний капітал.

II. Забезпечення майбутніх витрат і платежів.

III. Довгострокові зобов'язання.

ЇУ. Поточні зобов’язання.

V. Доходи майбутніх періодів

ї. «Власний капітал»

У статті «Статутний капітал» наводиться зафіксована в установчих документах загальна вартість активів, які є внеском власників (учасників) у капітал підприємства.

У статті «Пайовий капітал» наводиться сума пайових

внесків членів спілок та інших підприємств, яка передбачається установчих документам и.

У статті «Додатковий вкладений капітал» акціонерні товариства показують суму, на яку вартість реалізації випущених акцій перевищує їхню номінальну вартість.

У статті «Інший додатковий капітал» відображають суму дооцінки необоротних активів. вартість необоротних активів, безоплатно одержаних підприємством від інших юридичних і фізичних осіб, та інші види додаткового капіталу.

У статті «Резервний капітал» наводиться сума резервів, створених згідно з чинним законодавством або з установчими документами за рахунок нерозподіленого прибутку підприємства.

У статті «Нерозподілений прибуток (непокритий збиток)» наводиться або сума прибутку, реінвестована в підприємство, або сума непокритого збитку. Сума непокритого і битку зазначається в дужках і віднімається під час визначення підсумку власного капіталу.

У статті «Неоплачений капітал» відображають суму заборгованості власників (учасників) за внесками до статутного капіталу. Ця сума наводиться в дужках і віднімається під час визначення підсумку власного капіталу.

У статті «Вилучений капітал» господарські товариства відображають фактичну собівартість акцій власної емісії або часток, викуплених товариством у його учасників. Сума вилученого капіталу наводиться в дужках і підлягає відніманню під час визначення підсумку власного капіталу.

II. «Забезпечення наступних витрат і платежів»

У складі «Забезпечення наступних витрат і платежів» відображають нараховані у звітному періоді майбутні виграти та платежі (витрати на оплату майбутніх відпусток, гарантійні зобов'язання та ін.), Величину яких на дату Балансу можна визначити лише на основі попередніх (прогнозних) оцінок, а також залишки коштів цільового фінансування та цільових надходжень, одержаних із бюджету та інших джерел.

. III. «Довгострокові зобов’язання»

У статті «Довгострокові кредити банків» показують суму заборгованості підприємства банкам за одержані від них позики, яка не є поточним зобов'язанням.

Поточні зобов'язання відображаються в балансі за сумою погашення. Сума погашення

—      недисконгована сума грошових коштів або їх еквівалентів, яка, як очікується, буде сплачена для погашення зобов'язання в процесі звичайної діяльності підприємства.

У статті "Короткострокові кредити банків” (рядок 500) відображається сума поточних зобов’язань підприємства перед банками за отриманими від них позиками.

У статті "Поточна заборгованість за довгостроковими зобов’язаннями" (рядок 510) показується сума довгострокових зобов'язань, яка підлягає погашенню протягом дванадцяти місяців з дати балансу

У статті "Векселі видані" (рядок 520) показується сума заборгованості, на яку підприємство видало векселі на забезпечення поставок (робіт, послуг) постачальників, підрядників та інших кредиторів.

У статті "Кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги" (рядок 530) показується сума заборгованості постачальникам і підрядникам за матеріальні цінності, виконані роботи та отримані послуги (крім заборгованості, забезпеченої векселями).

У статті "Поточні зобов'язання за розрахунками з одержаних авансів" (рядок 540) відображається сума авансів, одержаних від інших осіб у рахунок наступних поставок продукції, виконання робіт (послуг).

У статті "Поточні зобов’язання за розрахунками з бюджетом" (рядок 550) показується заборгованість підприємства за всіма видами платежів до бюджету» включаючи податки з працівників підприємства.

У статті "Поточні зобов'язання за розрахунками з позабюджетних платежів" (рядок 560) показується заборгованість за внесками до позабюджетних фондів, передбачених чинним законодавством,

У статті "Поточні зобов'язання за розрахунками зі страхування” (рядок 570) відображається сума заборгованості за відрахуваннями до пенсійного фонду, на соціальне страхування, страхування майна підприємства та індивідуальне страхування його працівників.

У статті "Поточні зобов'язання за розрахунками з оплати праці" (рядок 580) відображається заборгованість підприємства з оплати праці, включаючи депоновану заробітну плату.

У статті "Поточні зобов'язання за розрахунками з учасниками” (рядок 590) відображається заборгованість підприємства його учасникам (засновникам), пов'язана з розподілом прибутку (дивіденди тощо) і формуванням статутного капіталу,

V. Доходи майбутніх періодів (рядок 630)

До складу доходів майбутніх періодів включають доходи, отримані протягом поточного або попередніх звітних періодів, які належать до наступних звітних періодів, Як правило, це дохід від продажу, який належить не до поточного, а до наступних періодів


повернутись до списку питань

 повернутись до списку предметів