Вітаю Вас, Гость! Реєстрація

Шпаргалка

Четвер, 28 Березня 2024

17. Методика і техніка заповнення форми балансу


 

Для форми № 1 "Баланс", що складається відповідно до вимог П(С)Ю 2 "Баланс’", звітним періодом є рік (квартал), а показники, які в ній наводяться, відображаються станом на останній календарний день року (кварталу). Ця дата називається "датою балансу". В Україні статті в активі балансу розміщені за принципом зростання ліквідності та поділу на необоротні та оборотні активи.

Актив балансу містить Інформацію про первісну' вартість та суму зносу основних засобів і нематеріальних активів, хоча до підсумку балансу включається їх залишкова вартість. Товари відображають за вартістю придбання хоча в аналггичному обліку на окремому субрахунку ведеться облік торговельних надбавок.

Зобов’язаннями вважається заборгованість підприємства, яка виникла після подій, що відбулися, та погашення якої призведе до зменшення ресурсів підприємства, що вміщують у собі економічні вигоди. Саме через це не дозволяється проводити згортання дебіторської та кредиторської заборгованості, суми штрафів, що потрібно оплатити чи отримати.

Тому для відображення дебіторської заборгованості у балансі використовується наступний підхід. У складі оборотних активів відображається дебіторська заборгованість, що пов'язана з продажем продукції; робіт, послуг (незалежно від строку погашення), та дебіторська заборгованість, яка виникає не за операціями та не в період придбання виробничих запасів і реалізації виробленої з них готової продукції, робіт, послуг та строк погашення якої не перевищує 12 місяців з дати, на яку складається баланс. Такий же підхід застосовується до кредиторської заборгованості перед постачальниками, підрядниками та пішими кредиторами за отриману сировину, матеріали, надані послуги, обладнання та інші об'єкти необоротних активів,

Показники Балансу та Звіту про фінансові результати, які при визначенні підсумків вираховуються (вважаються від’ємними), у звітності наводяться в дужках. Дужки у затвердженому оригінал «макеті форм фінансової звітності надруковані та звітність (без знищення дужок має подаватися всім користувачам, а в передбачених випадках - оприлюднюватися, У Балансі (ф, № 1) - це рядки 012, 032, 162, 360, 370, 416. У Балансі (ф. № 1 -м) - рядок 350, у формі № 2 - рядки 320, 330 та у форм і № 2-м - рядок 190, можливо, також потрібно навести у дужках, якщо виявиться не прибуток, а збиток. Цей показник відповідає сальдо по рахунку 44 "Нерозподілені прибутки (непокриті збитки)”. На цьому рахунку передбачені три його субрахунки, два з них відповідають за назвою і сутністю відповідній частині назві рахунку 44, третій субрахунок ^Прибуток, використаний у звідному році” необхідно оборотами в кінці року закрити у кореспонденції з тим субрахунком (441 або 442) або з обома та оборотами між ними таким чином, щоб на кінець року утворилося сальдо на одному тільки субрахунку - на 441 або на 442.

. Потрібно запам'ятати, що у графі 3 ф. № 1 "Баланс” "На початок звітного періоду” наводяться показники станом на 31.12 попереднього звітного періоду. В графі 4 "На кінець звітного періоду” вказуються значення господарських засобів і джерел їх утворення на кінець звітного періоду (наприклад, кварталу, якщо ф. № 1 складається станом на 31.03.200_ Р)-


повернутись до списку питань

 повернутись до списку предметів