Вітаю Вас, Гость! Реєстрація

Шпаргалка

Четвер, 28 Березня 2024

35 Статистична звітність: основні форми і їх характеристика

Форми звітно-статистичної документації включаються до звітності і є одним із способів проведення статистичних спостережень Статистичне спостереження - планомірний, науково організований процес збирання даних щодо масових явиш та процесів, які відбуваються в економічній, соціальній та інших сферах життя України та її регіонів, шляхом їх реєстрації за спеціальною програмою, розробленою на основі

статистичної методології Всі форми статистичної звітності затверджені органами державної статистики та служать для формування офіційної статистичної інформації, Органи державної статистики - спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у галузі статистики та створювані ним органи, що підпорядковані йому або «находяться у сфері його управління.

Користувачами статистичної звітності є юридичні або фізичні особи, які використовують дані статистичних спостережень для прийняття рішень.

Таким чином, статистична звітність - це особливий вид звітності, основними ознаками якої є:

1)  відповідність поставленій меті - підготовка офіційної державної інформації, що характеризує масові явища і процеси в економічній, соціальній та в інших сферах життя України та її регіонів;

2)  наявність статистичного нагляду - планомірно, науково організованого процесу збору даних про масові явища і процеси, що відбуваються в економічній, соціальній та інших сферах життя України та регіонів;

3)  наявність методології складання звітності, яка базується на результатах наукових досліджень, міжнародних рекомендаціях і досвіді статистичної практики (статистична методологія).

Статистична звітність має ознаки конфіденційної інформації.

Конфіденційна інформація - статистична інформація, яка належить до інформації з обмеженим доступом і знаходиться у володінні, користуванні або розпорядженні окремого респондента та поширюється виключно за його згодою відповідно до погоджених з ним

умов.

За регулярністю подання розрізняють такі два види статистичної звітності:

. 1) регулярна - збирається з відповідною періодичністю (щомісяця, щоквартально

і т.д.);

2)  разова - статистичний нагляд проводиться на відповідну дату з особливою метою.

Статистичні звіти за строками представлення подають не пізніше певної дати, або на зазначену дату.

Терміни зберігання статистичної звітності залежать від того, чи надходять документи підприємства до державного архіву. Крім того, терміни зберігання залежать від виду статистичних звітів та від інформації, що в них відображається.

Форму № 1-Б "Звіт про фінансові результати і дебіторську та кредиторську заборгованість" складають усі підприємства та організації незалежно від підпорядкування та форми власності, які перебувають на господарському розрахунку і є юридичними особами, крім бюджетних установ.

Заповнення форми проводиться на підставі первинних документів, регістрів синтетичного та аналітичного обліку, фінансової звітності та положень (стандартів) бухгалтерського обліку в тисячах гривень (без десяткового знака).

Звіт за формою № 1-послуги (місячна) поширюється на підприємства (юридичні особи) та їх відокремлені структурні підрозділи всіх форм власності з госпрозрахунковою формою фінансування, для яких основним видом діяльності є надання послуг відповідно до КВЕД (Класифікатора видів економічної діяльності, який затверджено наказом Держстандарту України від 22 жовтня 1996 р. № 441).

У звіті відображаються результати діяльності підприємств по випуску всіх видів послуг, що здійснює підприємство (основний та другорядні види діяльності). Якщо до другорядних видів діяльності підприємства належать види діяльності, результатом яких є випуск товарів, то дані по них у звіті не відображаються. Мета складання звіту про обсяги реалізованих послуг - одержання всебічної та вичерпної статистичної Інформації про стан ринку послуг та організації кон'юнктурних (місячна періодичність)та річних спостережень у галузі статистики послуг.

Звіт за формою № І-послуги (місячна) складається за результатами фактичної діяльності підприємства, на дискретній основі, тобто за кожен звітний місяць поточного року

окремо. При складанні звіту за звітний місяць вносяться уточнення за попередній місяць Звіт заповнюється на основі документів бухгалтерського обліку, інших первинних документів, що оформлюються на підприємствах стосовно надання послуг, відповідно до яких здійснюється їх виконання та облік (квитанції, чеки, білети на проїзд у громадському транспорті, наряди - замовлення, замовлення – зобов’язання тощо).

Складовою частиною річного звіту є форма державної статистичної звітності. №

2-Б-терм і нова (річна) "Звіт про випуск, реалізацію та обіг цінних паперів" Обов’язковому відображенню (у разі існування) підлягає наступна інформація;

•   дивіденди, відсотки, виплачені у звітному періоді;

•   викуп власних акцій (вилучений капітал);

•   якщо підприємство видавало векселі, то це необхідно відображати у Ї-1Ї розділах

звіту;

•   якщо товариство має фінансові інвестиції у вигляді цінних паперів або отримувало векселі інших підприємств, то це необхідно відображати у її розділі "Обіг цінних паперів" (рядки 110-112. рядок 150 таблиці "Цінні папери інших емітентів").

У розділі "Інформація про випуски акцій" надається інформація про випуски акцій емітента, які здійснювались протягом останніх трьох років.

У розділі "Інформація про облігації емітента" надається інформація про не погашені на звітну дату випуску облігацій емітента окремо за відсотковими, дисконтними та цільовим и облігаціям и.

Для заповнення додатку, крім таблиць, необхідно навести інформацію в довільній

формі:

•   при розкритті інформації про дочірні підприємства під цим слід розуміти підприємство, яке перебуває під контролем материнського підприємства. Контроль - вирішальний вплив на фінансову, господарську та комерційну політику підприємства з метою одержання вигод від його діяльності згідно з п. 4 П(С)БО 19 "Об’єднання підприємств";

•   при розкритті інформації про облікову політику необхідно надавати інформацію про сукупність принципів, методів і процедур, які використовуються підприємством для складання та подання фінансової звітності шляхом опису принципів оцінки статей звітності та методів обліку щодо окремих статей звітності. Опис облікової політики в цьому розділі повинен відповідати опису облікової політики, що наводиться у Примітках дофінансовоїзвітності3згідноз п, 25 П(С)БО

•        при розкритті іншої інформації, що може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітенту наводиться інформація про: угоди, що суттєво вплинули на розмір чистого доходу від поточних операцій; причини суттєвих змін обсягу чистого доходу (виручки) від реалізації продукції;вплив інфляції протягом трьох років на зміну цін реалізації; доходи від основної діяльності; значні складові частини доходів та витрат від поточних операцій, що не пов’язані з основною діяльністю підприємства; позови, розмір яких складає більше 10 % вартості активів; наявність податкових пільг; необхідні для здійснення діяльності патенти, ліцензії, торгові марки.
 

 

 

повернутись до списку питань

 повернутись до списку предметів